Primăria municipiului Edineţ anunță desfășurarea audierilor publice asupra subiectului privind interzicerea accesului unităţilor de transport auto de pasageri şi bagaje interurban, pe str. Independenţei, segmentul de la intersecţia cu sens giratoriu din partea de nord a oraşului Edineţ până la intersecţia str. Independenţei cu Şoseaua Bucovina (staţia de alinentare LUKOIL).

Data şi locul organizării audierilor publice: 09 iunie 2017, ora 12.00, Sala de Şedinţe a Primăriei municipiului Edineţ.

Iniţiatori: Primăria municipiului Edineţ, Consiliul municipal Edineţ

Invitaţi:  Transportatorii auto de pasageri, Consilierii municipali, ONG-uri, mass-media, Inspectoratul de Poliţie Edineţ, Oficiul Teritorial Edineţ al Cancelariei de Stat, toate persoanele interesate.

Rugăm persoanele interesate să participe la audierile publice şi să se pronunţe asupra subiectului propus.