Primăria Municipiului Edineț intervine către Dumneavoastră cu rugămintea de a participa la campania de salubrizare care începe cu data de 12.03.2018 în aria Municipiului Edineț, având în vedere că: „Un oraş curat înseamnă o viaţă sănătoasă” , solicităm implicarea cetățenească, agenților economici, ONG-lor , Instituțiilor Publice de a face ordine în preajma reşedinţelor DVS, blocuri cu multe nivele, case individuale de locuit, oficii, magazine etc.  Scopul principal al campaniei este de a schimba imaginea peisagistică a municipiului nostru.

Campania de salubrizare va demara de la  12 martie pînă în ajunul sărbătorilor de Paști!

Sperăm că nu Vă veţi lăsa mult aşteptaţi şi ne veţi ajuta să transformăm oraşul în unul de vis.