Şedinţă amânată în legătură cu apariţia a mai multor cazuri suspecte de infectare cu virusul SARS-CoV-2 în rândul angajaţilor primăriei, inclusiv având în vedere faptul aflării în carantină a câtorva angajaţi!!!

Prin Dispoziţia Primarului municipiului Edineţ nr. 165 din 25.09.2020, se convoacă şedinţa ordinară Consiliului municipal Edineţ pentru data de 29 septembrie 2020, ora 16:00 în sala de şedinţe a Primăriei Edineţ cu următoarea ordine de zi:

• Cu privire la propunerea candidaturilor pentru funcţia de membru cu drept de votdeliberativ în componenţa birourilor electorale ale secţiilor de votare Edineţ nr. 1-8.

(Raportor – Mircea Morari)

• Cu privire la examinarea cererilor persoanelor fizice şi juridice.

(Raportori – D. Gladiniuc, T. Sîngereanu, V. Caraulan)

• Cu privire la examinarea notificării OT Edineţ al Cancelariei de Stat nr. 1301/OT6/28 din 21 iulie 2020.

(Raportor – Mircea Morari)

• Cu privire la modificarea unor Decizii.

(Raportor – Mircea Morari)

• Cu privire la corelarea şi rectificarea bugetului pentru anul 2020.

(Raportor – Lilia Strîmbanu)

• Cu privire la modificarea Deciziei bugetare anuale pentru anul 2020.

(Raportor – Lilia Strîmbanu)

• Cu privire la redistribuirea şi alocarea unor mijloace financiare din bugetul Primăriei mun. Edineţ pe anul 2020.

(Raportori – Lilia Strîmbanu, Rodelia Vasilcov)

• Cu privire la aprobarea dosarelor de delimitare şi planurilor cadastrale.

(Raportor – Vadim Caraulan)

• Cu privire la eliberarea titlurilor deţinătorilor de terenuri.

(Raportor – Vadim Caraulan)