Programul de Hram al municipiului Edineț

Dragi edinețeni și oaspeți ai localității Edineț,
Primăria Municipiului Edineţ vă invită la sărbătorirea
HRAMULUI MUNICIPIULUI EDINEȚ cu următorul program:

Duminică,12 ianuarie:
08:00 – 13:00 -expoziția pasărilor și animalelor de casă organizat în Piața Independenței;
12:30 – 16:30 -turneu la șah, organizat în incinta clădirii Stanției Tinerilor Tehnicieini.

Luni, 13 ianuarie:
11:00 – 13:00 -omagierea căsătoriilor la persoanele în etate “50+…”, în incinta Primăriei Edineț;
13:00 – 14:30 -ședința Asociației de Băștinași (sala de ședințe Primăria Edineț).

Marți, 14 ianuarie:
08:00 – 12:00 serviciul divin;
17:30 – înmînarea statuietelor a persoanelor nominate pentru anul 2019;
18:30 – concert festiv consacrat Hramului municipiului Edineț
21:00 – focuri de artificii

Vor evolua:
– Surorile Osoianu;
– ansamblul „Potcoava”;
– trupa „Catharsis”.

LA MULŢI ANI!

E sărbătoare! Bucură-te de pace, lumină şi căldură alături de cei dragi ţie. Dăruieşte din toată inima şi deschide-ţi sufletul pentru a primi dragoste şi fericire. Lasă-ţi sufletul să renască şi trăieşte fiecare zi ca pe un dar nepreţuit. Noul an se aşterne înaintea noastră ca un volum nescris cu 365 de pagini goale. Vă urăm să le scrieţi numai cu lucruri bune, împliniri şi fericire. Sărbători fericite!

zile
ore